Wyjaśnij co zagraża gadom i podaj jak możemy je chronić

Pobierz

Polub to zadanie.. Wykonaj portfolio lub prezentację multimedialną na temat gadów żyjących w Polsce.. Wyjaśnij, co zagraża ssakom i jak możemy je chronić?. Znaczenie gadów w przyrodzie Gady, podobnie jak plazy, odŽywiaja sie róŽnymi gatunkami zwierzat bezkregowych i krçgowych, przez co regulujQ ich liczebnošé.. Proszę wybrać jednego przedstawiciela gadów i przygotować wszystkie informacje na jego temat według podanegoPodaj po dwa przykłady.. Gadom zagrażają głównie ludzie i ich .. Wyjaśnij, dlaczego ssaki mają różny kształt ciała i różną budowę kończy.. Praca domowa Wykonaj portfolio.. Author: Pablo Created Date: 03/18/2020 06:20:00 Last modified by:Polska, podobnie jak większość krajów Europy Środkowej i Północnej nie może poszczycić się zbyt bogatą fauną gadów.. 2.Podaj dwie cechy, dzięki którym można odróżnić padalca od węża.. - Gadom zagrażają głównie ludzie i ich działalność: - niszc - Pytania i odpowiedzi - Biologia .. Gotowe prace proszę przesłać na maila [email protected] Działania, które mogą ochronić płazy: - tworzenie nowych miejsc rozrodu np. oczek wodnych.. Praca domowa dla chętnych: Wykonaj portfolio lub prezentację multimedialną na temat gadów żyjących w Polsce.. Biologia - szkoła podstawowa.. Która, z 4 podstawowych grup gadów nie ma swoich przedstawicieli w Polsce.Wyjaśnij, co zagraża gadom, i podaj, jak możemy je chronić..

Wyjaśnij, co zagraża gadom i podaj jak możemy je chronić.

Znaczenie ssaków w przyrodzie.. Wyjaśnij, co zagraża gadom i jak możemy je chronić.. - osuszanie, zasypywanie i zanieczyszczanie zbiorników wodnych, w których rozmnażają się płazy.. pl7.. Maja teŽ istotny wplyw na liczbç drapiežnych ptaków oraz ssaków, dla których same SQ .Podaj po dwa przykłady.. Link e-podręcznikKorzystając z różnych źródeł informacji, podaj 3 cechy , dzięki którym można odróżnić padalca od węża (dla chętnych) Wymień gady żyjące w Polsce.. 2011-12-12 14:57:19Zagrożenia: - zanieczyszczenie środowiska.. Polub to zadanie.. Gadom zagraża przede wszystkim działaność człowieka: - niszczenie siedlisk gadów - rozwój komunikacji (wiąże się to nie tylko z niszczeniem ich naturalnych sedlisk ale również wiele zwierząt z tego gatunku ginie pod kołami samochodów) - zanieczyszczenie środowiska - tępienie przez ludzi - rzadkie gatunki wykorzystywane są do hodowliWyjaśnij, co zagraża gadom i podaj jak możemy je chronić.. Korzystając z różnych źródeł informacji, podaj dwie cechy, dzięki którym można odróżnić padalca od węża.. Wyjaśnij, dlaczego skóra gadów nie może uczestniczyć w wymianie gazowej.. Przedstaw znaczenie gadów w przyrodzie i dla człowieka..

Wyjaśnij, co zagraża gadom, i podaj jak możemy je chronić.

Praca domowa dla chętnych .. Wyjaśnij, co zagraża gadom i podaj, jak możemy je chronićWymień cztery podstawowe grupy gadów i podaj, która z nich nie ma swoich przedstawicieli w Polsce.. Wyjaśnij, co zagraża gadom, i podaj, jak możemy je chronić.. 2011-05-14 16:42:37 Jak możemy pomóc chronić żółwie ?. Przedstaw znaczenie gadów w przyrodzie i dla człowieka.. 8.06.2020 r. Temat: Ssaki - kręgowce, które karmią młode mlekiem.. Jakie zęby mają ssaki?. Wyjaśnij, co zagraża gadom, i podaj, jak możemy je chronić.. Podaj różnice w sposobach rozmnażania się płazów i gadów.. - wzmożony ruch pojazdów na drogach.. Do jakiej grupy kręgowców należy?1.Wyień cztery podstawowe grupy gadów i podaj, które z nich nie ma swoich przedstawicieli w Polsce.. Maja teŽ istotny wplyw na liczbç drapiežnych ptaków oraz ssaków, dla których same SQ .. Gadom zagrażają głównie ludzie i ich działalność:- niszczą siedliska gadów Odpowiedź na zadanie z Puls życia 6szczęki połączone są ruchomo z czaszką, co umożliwia im połykanie ofiar o .. Ich kończyny podobnie jak u jaszczurek, są dobrze rozwinięte.. Wymień cztery podstawowe grupy gadów i podaj, która z nich nie ma swoich przedstawicieli w Polsce.. Wyjaśnij, co zagraża gadom i podaj jak możemy je chronić.. Zadanie będzie oceniane :) Czekam na odpowiedzi do 5.04.2020 .. Zadanie 2 str.142.. 2010-05-31 21:41:36 Jakie czynniki oprócz pożarów są zagrożeniem dla lasów i w jaki sposób możemy je chronić ?.

Wyjaśnij, co zagraża gadom, i podaj, jak możemy je chronić.

Gadom zagrażają głównie ludzie i ich działalność: - niszczą siedliska gadów.. pokaż więcej.. Oceń tę odpowiedź: Oceń to zadanie.. Korzystając z różnych źródeł informacji, podaj cechy, dzięki którym można odróżnić padalca od węża.. Jest to jaszczurka zielona - Lacerta viridis (Laurenti), która w "Polskiej czerwonej księdze zwierząt" ma oficjalny status gatunku .Wyjaśnij, co zagraża gadom, i podaj, jak możemy je chronić.. Wyjaśnij, co zagraża gadom, i podaj, jak możemy je chronić.1.. Author: Halinka Created Date:W jaki sposób możemy chronić płazy?. Występuje u nas 9 gatunków uważanych za rodzime.. Poniżej znajdują się propozycje gatunków gadów i układ portfolio.. 3.Przedstaw znaczeni gadów w przyrodzie i dla człowieka.. Korzystając z różnych źródeł informacji podaj dwie cechy, dzięki którym można odróżnić padalca od węża.. - dbanie o istniejące już zbiorniki wodne.. Znaczenie ssaków dla człowieka.. Wyjaśnij, co zagraża gadom, i podaj, jak możemy je chronić.. - ustawianie tablic .1.. Jeden z nich najprawdopodobniej w ostatnich dziesięcioleciach wymarł..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt