Opowiadanie z głoską sz

Pobierz

Cały dzień ojciec i syn spędzili cudownie i zadowoleni spacerkiem wrócili do domu w starej ceglastej kamienicy.Utrwalanie głosek szeregu szumiącego (SZ, Ż/RZ, CZ, DŻ) Jeśli znasz już prawidłową realizację głosek: sz, ż/rz, cz, dż, zachęcam do utrwalania ich wymowy w domu poprzez powtarzanie wyrazów, wyrażeń, zdań, wierszy, opowiadania.. św. Jan Paweł II O świętym Walentym .. memo "sz" Pasujące pary.. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 ćwiczenia logopedyczne.. Chłopiec zamówił sobie pyszne lody cytrynowe, a dla swojego ojca placek owocowy wyciągnięty dopiero co z gorącego pieca.. Dzieci mają za zadanie stworzyć i zapisać opowiadanie na podstawie ilustracji znajdujących się obok liniatur.. Zakończenie zajęć - podsumowanie i krótkie omówienie zajęć, sukcesów dziecka, pochwała i nagroda za pracę.. Przeczytaj starannie słówka i połącz je….Wierszyki do utrwalania prawidłowej wymowy głosek szumiących (SZ Ż CZ DŻ) Mgr Katarzyna Tomsia- logopeda; Praktyka buzi i języka, Wierszyki i rymowanki; 5 lipca 2016; Wierszyki do utrwalania prawidłowej wymowy głosek szumiących [SZ Ż/RZ CZ DŻ] zebrane z różnych źródeł.logopedia - Znajdź parę do wyrazów z głoską Z - Mapa świata z głoską [r] - Obrazki z głoską-sz. - "Coś o sobie" - pytania na godzinę z wychowawcą .. Dziecko powtarza za nami zdania z tekstu (dłuższe zdania można dzielić) pilnując poprawnej wymowy głoski[sz]..

Dopasuj sylaby z głoską [sz] w nagłosie do słów.

W przeprawie przez naukę głoski [sz] pomaga cała rodzina.głoska [sz] Opis: Praca z kartami polega na sparowaniu ilustracji, a następnie stworzeniu historii wybranej osoby.Najpierw tniemy karty wzdłuż wyznaczonej linii i kładziemy cały zestaw przed dzieckiem.. Realizuje ją tylko bytując "z kimś" - i jeszcze głębiej, jeszcze gruntowniej: bytując "dla kogoś".. Dziecko pokonuje przeszkody z odpowiednim ruchem podczas gdy prowadzący dzwoni dzwoneczkami.. "Szymek i myszka" "Miła, mała myszka, Pod szafą Szymka mieszka.. To wizyta u logopedy staje się początkiem logopedycznych przygód.. Ilustracje zawarte w 3 pierwszych kartach zawierają w swojej nazwie głoskę [sz], na kolejnej karcie głoskę [szcz], na ostatniej głoski opozycyjne [sz] oraz [s].. Kiedy ma już parę, czyta imię bohatera oraz nazwę przedmiotu np.Porządkowanie wyrazów z SZ i CZ - wyrazy z "sz" i "cz" - opowiadanie z głoską cz - Logopedia-wyrazy z głoską sz i cz - Wyrazy z "sz" i "cz" - Wyrazy z sz i czDzieci mają za zadanie stworzyć i zapisać opowiadanie na podstawie ilustracji znajdujących się obok liniatur..

Poniżej przedstawiam zbiór interaktywnych ćwiczeń z głoską [sz].

Opowiadanie z głoską z. ZET 5 (Adrian) Wyszukiwanie obrazków z sylabą PA w nazwie: Roznicowanie_podobnych_sylab.pdf .. wg Olaglowczyk.. Głośno, starannie czytamy dziecku tekst, zwracając uwagę na poprawną wymowę głoski[sz].. Opracowała: M. Węglińska, neurologopeda PPP w Tomaszowie .Wyrażenia z głoską [sz]: wyrazenia_z_gloska__sz_.pdf .. Przeczytaj starannie.. ZET 6 (Karolina) Proszę o przeczytanie z Karoliną wiosennego wiersza Doroty Gellner z symbolami Mówik pt."KROKUSY".O pewnej Żyrafie - utrwalamy głoskę R. W tym poście nie podpowiem Wam, jak ćwiczyć głoskę R. Bo - jak już pisałam nie raz, a pewnie i nie dwa tutaj - według mnie ćwiczenia do głoski powinny być dobierane indywidualnie do dziecka.. Klasa 3 Polski.. Szymek myszki szuka, O szafę nogą puka.". Opowiadanie Ustawianie w kolejności.. Przeczytaj słowo, znajdź pasującą do niego sylabę.. Przypomnij poprawną wymowę głosek szumiących, powtórz :i z niczego się cieszcie!. Opowiadanie Połącz w pary.. Dziecko wybiera zestaw (to przy okazji ćwiczenie na spostrzegawczość).. Oddam je Szymkowi, Szymek da muszelki.". PobierzOpowiadanie - Opowiadanie - Opowiadanie - RULETKA Z GŁOSKĄ SZ - Opowiadanie - Opowiadanie - opowiadanie - opowiadanie - Opowiadanie - opowiadanie - Opowiadanie ..

Liczba wyników dla zapytania 'opowiadanie z głoską z': 10000+ logopedia Wisielec.

Gra memory: znajdź obrazek i opisujące je słowo.. Prowadzący ustawia tor przeszkód z dużych klocków.. logopedia Logopedia Głoska SZ.. Po przedstawieniu Jacek poszedł z ojcem do znanej w Płocku cukierni.. Dzieci czytające mogą głośno czytać tekst oraz zaznaczać kolorem głoskę [sz] 4.Wierszyki z głoskami sz, ż, cz, dż ( I. Michalak- Widera, K. Węsierska) "Szelki" "W szafie mam szufladę, A w szufladzie szelki.. wg Celtynka.. PobierzEtapy pracy z tekstem: 1.. Zerówka Gry logopedyczne.Zabawa ruchowa.. Kiedy Pan Bóg stwierdza, że "nie jest dobrze, ażeby człowiek był sam", wskazuje, iż "sam" nie realizuje całkowicie tej istoty.. W .Amor vincit omnia - Miłość wszystko zwycięża.. Wiatr się z papierkami bawi teraz w berkaGŁOSKA R - ćwiczenia przygotowujące Losowe karty.. Opowiadanie Znajdź słowo.. wg Niebieskitulipan.. "Myszka" "Myszkowała szara myszka w szafie,Głoska [sz] - ćwiczenia on-line.. "Szumiące przygody" to zbiór opowiadań o Szymku, pierwszoklasiście, który pewnego dnia dowiaduje się, że sepleni..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt