Odwróconą kartkówka latarnik

Pobierz

Pytanie 1 /16.. 10.Latarnik położony jest w centrum Karwi, niespełna 300 metrów od szerokiej, piaszczystej plaży.. Dlaczego Skawiński chce objąć stanowisko w latarni?. Z pozoru łatwe zadanie, ale taka kartkówka sprawdza wiedzę w dokładnie taki sam sposób, co ta tradycyjna.. HENRYK SIENKIEWICZ "LATARNIK" Gr.. miał farmę, kompanię handlową, warsztat kowalski, fabrykę cygar.Zobacz podobne quizy: #latarnik #lektura #polska #sprawdzian #szkola .. Latarnia w Zatoce Moskitów, pełnej mielizn i gęstych mgieł, stanowiła jedyne wskazanie bezpiecznej drogi dla statków płynących z Nowego Jorku do Panamy oraz dla ruchu .1. latarnik zginął bez wieści, ale przypuszczano, że podczas burzy został spłukany przez bałwan.. Czy dasz radę przetrwać piekielnie trudny test .. Jakim typem ucznia będziesz w wiedźmińskiej szk.. Déjà vu / Prologue.. Bardzo przepraszam,że długo nie pisałem ale wydarzenia ostatnich dni spowodowały ogromne zmiany w moim życiu.Jakiś czas tego pisałem o nowej pracy w latarni Aspinwall.Na początku praca ta wydawała mi się bardzo ciekawa mimo,że każdy dzień był taki.Plik Test z ukryta punktacja.pdf na koncie użytkownika Wilotta • folder Mały Książę- test • Data dodania: 15 lis 2017Zobacz quiz: Latarnik.. Tylko uczniowie znający treść lektury potrafili w umiejętny sposób zapytać o Johnsa, Aspinwall, "Pana Tadeusza".Lektury Latarnik / Latarnik..

Poprzedni latarnik zostawił dużo książek.

Przerwij test.. IIZobacz podobne quizy: #henryk #henryksienkiewicz #kartkowka #ksiazka #latarnia #latarnik #lektury #pytania #sienkiewicz #sprawdzian #szkola #test #wiedza .. Teraz jego życie jako latarnika upływa spokojnie i monotonnie.. Sprawdź swoją wiedzę.Latarnik wżyciuwidziałmorze,bopółnocwybiła użnaaspinwallskichzegarach,aon eszczenie opuszczałswo e powietrzne wyżyny—ipatrzył.Wdolepod egostopamigrałomorze.2.. Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Latarnik.. Pewnego dnia na łodzi przywożącej mu wodę i żywność Skawiński zauważa paczkę.Wpadłam na odwróconą kartkówkę, w której uczniowie dostają odpowiedzi i tworzą do nich pytania.. Oczywiście reakcje na tę propozycję były bardzo różne.. Urodził się w Woli Okrzejskiej na Podlasiu, w zubożałej rodzinie ziemiańskiej.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Specjalizujemy się w publikowaniu książek o mediach, o ludziach mediów i pisanych przez ludzi mediówKartka z pamiętnika "Latarnika"- J. Skawińskiego.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Test zawiera 20 pytań.. Główny bohater był emigrantem politycznym.. Tułał się po świecie około czterdziestu lat.. - Książka "Mały Książę" Wakacyjna powtórka ze szkolnych wiadomości!Streszczenie szczegółowe 1..

Co wiesz o losach latarnika Skawińskiego?

Może być jak najbardziej tematem wiodącym egzaminu.. ;)"Latarnik" - Sprawdzian z lektury 1.. W latach przebywał w AmerycePrzygotuj się do sprawdzianu i rozwiąż bezpłatne testy wiedzy oparte o szkolne podręczniki.. W ramach oszczędności papieru odpowiedzi wyświetliłam na ekranie - zajęły naprawdę mało miejsca.. 2. trzeba było go znaleźć w ciągu 12 godzin 3. oświetla statkom drogę (chyba) 4.niedziela 5.nie, skalista 6.chyba siedem (ponieważ pisano w książce, że raz dziennie przywoziła łódź żywność i wodę) 7. świeżą żywność i wodę do picia 8. zajmowała jeden mórg powierzchni 9.praca latarnika była bardzo trudna i mało płatna, więc nikt się nie zgłaszał .. Prawda czy fałsz?. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę historię o samotności i tęsknocie do ojczystego kraju!. Pierwsze wielkie rozczarowanie na Ziemi spotkało go, gdy: zobaczył żmiję, gdyż myślał, że na Ziemi nie ma groźnych stworzeń.. - Dzień Nauczyciela.. Jakie zawody wykonywał wcześniej Skawiński?. Test ze znajomości Dziadów cz. II Adama Mickiewicza.. Ponieważ stało się to wśród burzy, przypuszczano, że nieszczęśliwy musiał podejść nad sam brzeg skalistej wysepki, na której stoi latarnia, i został spłukany przez bałwan.Alicja Krzemieńska kl.3a Powtórka z lektury "Latarnik" Informacje o autorze Informacje o autorze Henryk Sienkiewicz, wybitny polski pisarz, żył w latach ..

Po stracie posady latarnika udał się do Paryża.

Niezależnie od tego, czy chcesz wypocząć z ukochaną osobą, spędzić niezapomniane rodzinne wakacje, czy zwyczajnie napawać się nadmorskim krajobrazem - nasz pensjonat jest miejscem, gdzie czeka na Ciebie wyczekany odpoczynek.. Jak miał na imię tytułowy Marzyciel?. "Serio, wystarczy tylko zadać pytania, a odpowiedzi już są gotowe?Scenariusz lekcji poświęconej "Latarnikowi" Henryka SienkiewiczaScenariusz lekcji poświęconej "Latarnikowi" Henryka Sienkiewicza.. Klasówka będzie Twoja!Kolejnym etapem lekcji było zmierzenie się z odwróconą kartkówką, na której były już odpowiedzi, zaś wychowankowie mieli dopisać do nich pytania.. W wierszu " Dwa wiatry", jeden wiatr w polu wiał, a drugi wiatr gdzieś grał.Kartkówka z Latarnika;) Potrzebuję na dzisiaj ewentualnie na jutro pytania jakie mogą znaleźć się na kartkówce z Latarnika.Wiem że nie każdy ma takie kartkówki ale jeżeli by ktoś już miał i pamięta jakieś pytania to bardzo proszę i z góry wam dziękuję.. W rodzinnym kraju zostawił żonę i syna.. Codziennie zapala on swoją latarnię, rozświetlając drogę statkom.. Prawda czy fałsz?. Przetestuj swoją znajomość Dziadów część II.W wieku 70 lat postanowił osiąść na stałe i spędzić swoje ostatnie dni jako latarnik.. znalazł się w ogrodzie pełnym róż, gdyż myślał, że jego róża jest jedyną na świecie..

To pierwsza reakcja moich uczniów na odwróconą kartkówkę z "Latarnika".

Pamiętaj!Latarnikiem.. Rozwiąż test!Test zawiera 23 pytań.. Czy robiłeś w szkole te rzeczy z nudy?. Gdzie toczy się akcja utworu?. Rozstrzygnij, które z poniższych twierdzeń jest prawdą, a które fałszem (Wpisz przy każdym z twierdzeń: P-prawda, F-fałsz) - Autorem "Latarnika" jest H. Sienkiewicz.. -"Latarnik" jest przykładem gatunku literackiego zwanego nowelą.. -Cechą gatunkową noweli jest wielowątkowość.. (2/2) Motyw podróży-tułaczki w "Latarniku", Henryk Sienkiewicz - Latarnik, streszczenie i opracowanieMały Książę- test • Latarnik- kartkówka • pliki użytkownika Wilotta przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Test.pdf, Klucz odpowiedzi.pdfLatarnik Sienkiewicza Treści związane z lekturą potrzebne do egzaminu Motywy Latarnika Sienkiewicza Tęsknota za krajem.. lotnik oznajmił mu, że nie wystarczy im wody.. Co się wydarzyło, kiedy Skawiński zapomniał zapalić latarnię?. Wykonanie tegoż zdania okazało się ciekawe i interesujące, ponadto wymagało zaangażowania oraz dokładnej analizy treści noweli.Test wiedzy z lektury Latarnik (Henryk Sienkiewicz).. w Aspinwall, niedaleko Panamy na północnym cyplu King Island niedaleko Tasmanii w Porto Antico w Genui u wybrzeży Irlandii.. Królem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt