Scharakteryzuj osiągnięcia z

Pobierz

Przez wiele lat rozwijały się tu obok siebie język, kultura, sztuka, architektura, filozofia i demokracja.. Plagiaty lub "głupie" usuwam!. Początkowo były to wzorce etruskie, następnie greckie, a w okresie cesarstwa wzorce rzymskie połączone z hellenistycznymi.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. W jaki sposób zorganizowana była armia rzymska?. Poprzednia strona Rzym - od osady do imperium.. -rozwój matematyki (cyfry rzymskie) -rozwój astronomii (kalendarz juliański) 2.. Odnieś się do czasu, miejsca oraz dziedzictwa kulturalnego.. Pytania bez odpowiedzi wkrótce otrzymać przegląd i omówienie innych użytkowników.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. 2011-11-26 15:27:25 Narodziny chrześcijaństwa.. Przed pojawieniem się Mahometa świat arabski przeżywał kryzys wewnętrzny w połowie VI wieku, który był związany z końcowym stadium rozkładu wspólnoty pierwotnej.. Wymień i krótko scharakteryzuj najważniejsze osiągnięcia cywilizacyjne Rzymian.. Na rozwój kultury rzymskiej ogromny wpływ mieli Grecy - hellenizacja.. Do najwibitniejszych dzieł tego artysty należą między innymi: Autor projektów nowych maszyn - stworzył prototyp roweru, maszyny pancernej oraz lotni.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Scharakteryzuj osiągnięcia mieszkańców Egiptu i Mezopotamii z dziedziny Matematyka i Astronomia.Jednym z najbardziej znanych karawanseraj wzniesionym w IX stuleciu, i stosunkowo dobrze zachowanym po dziś dzień, jest Rabat-I-Malik..

Scharakteryzuj osiągnięcia Ottona I.

Liceum ksiazka ojczysty panteon i ojczyste spory.. "Scharakteryzuj osiągnięcia gospodarcze i kulturalne II RP.". Osiągnięcia gospodarcze II RP: Utworzenie pocztowej kasy oszczędności w 1919 roku poprzez dekret naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego.. Wymień przyczyny upadku zachodniej części Cesarstwa Rzymskiego.. Arcybiskup, ostatni prymas Królestwa Polskiego, członek Rady Regencyjnej w latach , od 1919 r. kardynał, przyczynił się do rozwoju prasy katolickiej.. Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Monarchia Karola Wielkiego obejmowała pod koniec jego panowania obszar liczący.. Osiągnięcia gospodarcze II RP: Utworzenie pocztowej kasy oszczędności w 1919 roku poprzez dekret naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego.. Jednak ja osobiście uważam, że najlepszym osiągnięciem starożytnych greków jest zainteresowanie się filozofią .Osiągnięcia cywilizacyjne Arabów w dziedzinie nauki.. Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Zapisz jako PDF Udostępnij materiał.. Scharakteryzuj największe osiągnięcia cywilizacji Bliskiego Wschodu i oceń ich znaczenie dla rozwoju społeczeństw.Osiągnięcia starożytnych Rzymian - Zintegrowana Platforma Edukacyjna.. a) Stefan… poniżej.. Apogeum potęgi tego ludu przypada na lata: 250 - 900 oraz 1200 -Scharakteryzuj Susan Sowerby z punktu widzenia Mary Lennox (Tajemniczy ogród) Pomozesz?.

"Scharakteryzuj osiągnięcia gospodarcze i kulturalne II RP."

Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Przetłumaczenie i rozpowszechnienie dzieł greków dzięki czemu możemy je .Mahomet i jego działalność.. Scharakteryzuj działalność Karola Wielkiego i wyjaśnij, na czym polegał renesans karoliński.. Paula 25606 Polub to zadanie Cywilizacja Majów rozwinęła się na terytorium dzisiejszego Meksyku, Gwatemali, Salwadoru i Hondurasu.. Zadanie jest zamknięte.. Szkoła - zapytaj eksperta (1271) Szkoła - zapytaj eksperta (1271) Wszystkie (1271) Język angielski (768) Język polski (248) Matematyka .Osiągniecia cywilizacyjne starożytnego Rzymu.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Powstanie "Fablok" - Pierwszej fabryki lokomotyw w Polsce, założonej w Chrzanowie, która istniała aż do 2013 roku.Pochodzący z dynastii Karolingów - Karol Wielki, był królem Franków oraz od roku 800 cesarzem rzymskim.. Osiągnięcia Bizancjum:-Kodeks Justyniana-rozwój historiografii prawa,astronomii-osiągnięcia matematyczne wykorzystywano w budownictwie przy konstrukcji sklepień kopułowych-mozaiki (kolorowe obrazy układane z małych kostek - powstanie Bazyliki Hagia Sophia w Konstantynopolu Kodeks Justyniana to wielka kodyfikacja prawa rzymskiego przeprowadzona w latach 528-534 przez cesarza .Leira..

Wymień i krótko scharakteryzuj najważniejsze osiągnięcia cywilizacyjne Rzymian.

wskaz analogie miedzy tymi postaciami a bochaterami swiata antycznego.Scharakteryzuj główne osiągnięcia wymienianych w tym rozdziale .. Był jednym z najwybitniejszych władców w historii.. Osiągnięcia Rzymian - kultura starożytnego Rzymu.. scharakteryzuj glowne osiagniecia wymienionych w tym rozdziale polskich bohaterow narodowych.. Na terenie starożytnego państwa rzymskiego bardzo prężnie rozwijała się architektura, która podobnie jak inne dziedziny kultury była pod wpływami obcych wzorców.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1.ażór.. Rozpowszechnienie cyfr arabskich 3.. Przedmiot: Historia / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: Konto usunięte 12.5.2010 (16:29)Osiągnięcia cywilizacyjne Greków.. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. Starożytna Grecja z pewnością była kolebką cywilizacji europejskiej.. epoka: Średniowiecze.. 3.wymień i krótko scharakteryzuj najważniejsze osiągnięcia kultury Przedmiot: Historia / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: urszula2012 29.3.2010 (19:06) Jakie były największe osiągnięcia Arabów w dziedzinie nauki i kultury.. epoka: Średniowiecze.. Powstanie "Fablok" - Pierwszej fabryki lokomotyw w Polsce, założonej w Chrzanowie, która istniała aż do 2013 roku.Scharakteryzuj osiągnięcia starożytnych Rzymian..

2011-11-26 15:27:25"Scharakteryzuj osiągnięcia gospodarcze i kulturalne II RP."

Mocarstwo arabskie zostało stworzona na terenach gdzie była wysoko rozwinięta kultura oraz bogate tradycje cywilizacyjne (np.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Osiągnięcia cywilizacyjne Arabów, które przetrwały do dziś 1. b. nauczycielami dzieci rzymskich często byli greccy niewolnicy.. Muhammad Ibn Abd Allah ( Muhammad), zwany przez Europejczyków Mahometem urodził się około 570 roku, a zmarł w 632 roku w miejscowości o nazwie Mekka położonej na szlaku handlowym wiodącym z Syrii do Arabii Południowej.. 16 stycznia 2020.DYSKUSJA I ODPOWIEDZI.. a. wykształceni Rzymianie znali język grecki i studiowali literaturę grecką.. Rozwój cywilizacji arabskiej ma ścisły związek z podbojami Arabów i powstaniem na podbitych terenach imperium arabskiego.. c. do Rzymu sprowadzano dzieła rzemieślników i artystów .1.. Proszę zapoznać się z dyskusji i odpowiedzi na pytania Scharakteryzuj osiągnięcia wielkich wodzów Rzeczypospolitej z okresu przedrozbiorowego i wskaż, który z nich był twoim zdaniem najwybitniejszy.Odpowiedź poprzyj argumentami.. Urodził się w plamieniu Kurajszytów.wymień i krótko scharakteryzuj najważniejsze osiągnięcia kultury bizancyjskiej Zgłoś nadużycie.. Na przykładzie Stanów Zjednoczonych scharakteryzuj przyczyny wielkiego kryzysu gospodarczego i sposoby radzenia sobie z nim.. Sztuka arabska.. Malarz, rzeźbiarz, technik, architekt, badacz przyrodniczy, filozof i wynalazca.. Karol .Pobierz: scharakteryzuj główne osiągnięcia wymienionych w tym rozdziale polskich bohaterów narodowych.pdf.. Leonardo da Vinci - włoski przedstawiciel renesansu.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. - wprowadzili innowacje w szpitalach , bimaristanach np.: muzykoterapię.. Pytania .. - stworzyli dwie nowe dziedziny matematyki ,algebrę i trygonometrię.. -osiagnięcia w fizyce: Haythama pozwoliły zrozumieć odbicie i załamanie światła oraz powstawanie tęczy.Osiągnięcia starożytnych Rzymian: -opracowanie prawa (Prawo 12 tablic) -stworzenie dzieł historycznych (Liwiusz,Tacyt) -doskonałe budowle (akwedukty,drogi,mosty,termy) -rozwój filozofii.. dział: Państwo.. 0.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Scharakteryzuj najważniejsze osiągnięcia cywilizacji Sumerów.. 2010-04-12 18:36:34 Howrse.pl- dokonania 2011-06-27 11:07:03 Dokonania Pitagorasa.. Wybierz i scharakteryzuj 3 według ciebie najważniejsze osiągnięcia starożytnych Rzymian i ich wpływy na dalszy rozwój ludzkości.Charakterystyka cywilizacji arabskiej.. 1 dzień temu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt