Napisz opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieści

Pobierz

Zawiera zdarzenia w porządku chronologicznym, te same motywy bohaterów i imiona.. Proszę również o zrobienie zad.. Przygotuj plan ogólny opowiadania twórczego, w którym wykorzystasz motyw mitu lub jednej z poznanych przypowieści.. 1, 3, 4, 6 z podręcznika.. Zapoznaj się z przydatnym słownictwem oraz z informacjami mówiącymi o tym, jak należy napisać opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieści - podręcznik strona 269.. Proszę wybrać losy Syzyfa albo Demeter.opowiadanie na podstawie przypowieści powinno, podobnie jak ona, zawierać przesłanie, natomiast opowiadanie w oparciu o mit powinno posiadać ponadczasowy charakter i szybką akcję.. Na podstawie planu ogólnego opracuj plan szczegółowy.Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy to forma wypowiedzi, w której należy się odwołać do utworu wskazanego w temacie wypracowania.. Dzień dobry!. Przeanalizuj informacje o komponowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści - podręcznik strona 269.. Do zobaczenia!. (podręcznik, str. 269 - 270) Proszę przeczytać tekst w podręczniku (str. 269 - 270), a następnie wykonać ćwiczenia 1, 3/271 (ćwiczenie 3 - proszę wykonać do 30.04.2020 r. i wysłać do sprawdzenia).Napisz opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieści 30 października 2020 04:00 Materiały a) Przeczytaj mit lub przypowieść biblijną, na podstawie której chcesz napisać swoje opowiadanie;Szóstoklasiści już niebawem stworzą kolejną formę wypowiedzi pisemnej - opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.Ważne: na wykonanie testu masz czas do godz. 15.00, ponieważ muszę sprawdzić i wprowadzić wyniki na platformę..

Przeanalizuj przykładowe opowiadanie.

W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.Opowiadanie odtwórcze na podstawie lektury, filmu itp. Odtworzenie przebiegu zdarzeń.. Temat 1.. O placówce; Historia; Sekretariat; Dyrekcja; Kadra; NowościOpowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowiešci przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii, na przyklad przeniesionych w czasy wspólczesne.. Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów.. Jest to właściwie pierwsze, co poznajemy wchodząc do szkoły podstawowej i coś, co będzie się za nami ciągnąć przez osiem lat podstawówki (bądź śledziło nas tam przez 6 lat, a następnie czyhało na nas w gimnazjum).11.-12.05.2020 r. 6ai Temat - Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Zwróć uwagę na poszczególne elementy : 3.. TEST JUŻ ODBYŁ SIĘ .. Cookies Strona używa Cookies.. Opowiadanie odtwórcze.. Jest podobne do streszczenia.. Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy- powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów..

Lekcja 122 Temat: Piszę opowiadanie twórcze na podstawie planu.

Zapoznajcie się z przydatnymi słowami oraz zasadami pisania opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. a może wymyślisz dalsze losy tych postaci?. Przeczytajcie notatkę w podręczniku s. 269.. Poniższa prezentacja służy przypomnieniu, co to jest opowiadanie.Jak napisać opowiadanie, czyli opowiadanie i jego rodzaje.. 78% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz współczesne opowiadanie zainspirowane przypowiescią o synu marnotrawnymSzóstoklasiści już niebawem stworzą kolejną formę wypowiedzi pisemnej - opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Patrząc na zamieszczone obrazki spróbuj opowiedzieć współczesną wersjęczy przypowieści zamieszczonej w podręczniku na stronie 269./ przepisz ją do zeszytu.. materiały do e-nauki przed lekcją online.. Zadanie obowiązkowe - na ocenę.. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. To znaczy, że powinien mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. Zastanów się nad zadaniem 8 str. 271 z podręcznika.Ćwiczenie 8.4 Na podstawie przeczytanego fragmentu książki Josepha Ratzingera i własnych doświadczeń lekturowych wytłumacz: a) z czego wynikają trudności w interpretacji przypowieści biblijnych, b) co .na podstawie mitu lub przypowieści Zapisz po dwie cechy mitu oraz przypowieści.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?.

Praca z zeszytem ćwiczeń str. 137 -141 " Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści".

Zadania: 1.. To nawiązanie może polegać na przedstawieniu dalszego ciągu przygód z udziałem znanych bohaterów lub napisaniu nowej wersji baśni lub legendy.. Zapoznaj się z zasadami redagowania opowiadania: 2.. Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,Na podstawie wybranej przypowieści biblijnej ułóż opowiadanie osadzone we współczesnych realiach Studia w wielkim mieście - na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym.. Ustnie udziel odpowiedzi na zad.. Byłoby dobrze, żeby opowiadanie miało chwytliwy tytuł.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści - ćwiczenia.. na podstawie mitu lub przypowieści przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub Biblii, na przykład przeniesionych w czasy współczesne.. Przykładowa praca - s. 270.. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Bez względu na to, jaki rodzaj opowiadania chcesz napisać, musisz pamiętać o tym, aby tekst był trójdzielny.. - podręcznik str. 269.Opowiadanie tw.. Jest to jedna z form, która obok opowiadania na podstawie baśni lub legendy wykorzystywać będzie teksty znane uczniom z klas młodszych w nowym - kreatywnym ujęciu.Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. Prace proszę napisać na komputerze i wysłać na mój adres do piątku 15.05.2020r.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści..

Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?-Cechy opowiadania juz znasz.

3.JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE?. możesz też przenieść swoich bohaterów w czasy współczesne; c) pamiętaj, że mity i przypowieści mają charakter uniwersalny -język polski 20: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści .. Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.77% Daniel Defoe "Robinson Crusoe" - opowiadanie odtwórcze.. Przeczytajcie informacje "Przydatne słowa" oraz "Jak napisać opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieści?". Opublikowano: 15 maj 2020.. Czytamy na niebieskim tle i wpisujemy do zeszytu: 2.. Opowiadanie Jest to forma wypowiedzi, którą zna każdy.. Możesz wymyślić własną wersję znanych z mitologii/ Biblii motywów.. Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00.. Uwzglednia ono cechy charakterystyczne gatunku, do którego sie odnosi.. .Moi Drodzy, Waszym zadaniem jest napisanie opowiadania twórczego na podstawie poznanego mitu lub przypowieści.. Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Język polski Klasa VI maj Temat: Jan napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Państwo Kowalscy mieli dwóch synów.. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.. Opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieŠci Przydatne stowa, na przykd: rozpoczynajace opowiadanie: Cody .Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. Powinno być napisane w sposób ciekawy, obrazowy, tak żeby zaintrygować czytelnika, przy czym sens oryginału nie może zostać zafałszowany.a) Przeczytaj mit lub przypowieść biblijną, na podstawie której chcesz napisać swoje opowiadanie; b) Zastanów się, czy napiszesz: nową wersję wydarzeń, w której występują bohaterowi biblijni?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt