Napisz charakterystykę porównawczą hektora i achillesa

Pobierz

.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na .. 1 .scharakteryzuj miłość romantyczną .. Natomiast Hektor - jako człowiek - odznaczał się szlachetnością i czułością.Hektor i Achilles - charakterystyka porównawcza postaci.. Nie miał sobie równych.. jak postępują wobec przeciwnika?. W przeciwieństwie do Achillesa panuje nad emocjami i zachowuje rozwagę.. Achilles - jako heros, pewien zwycięstwa w walce był nieczułym, bezlitosnym zabójcą.. Wie, co to strach, np. zdominował go w chwili, gdy zaczął uciekać przed Achillesem, lecz w końcu przełamał się i stanął do walki, w której zginął.Napisz charakterystykę porównawczą Achillesa i Hektora.. Rozwinięcie - Dlaczego walczą?. jaki był stosunek Hektora do ojczyzny i żony?. Dokonał tego w szczególny sposób nie tylko bezpośrednio poprzez opisy obydwu postaci, ale też jakby bezpośrednio przedstawiając ich dążenie do walki i sam pojedynek.. Dba bardziej o dobro kraju niż o swoją sławę.. Wstęp - Kim są bohaterowie?. 2,900 wizyt.. Achilles jest zdolny do głębokich i silnych uczuć przyjaźni z Patroklesem, rozpaczy po śmierci przyjaciela - gniewu.Aby napisać charakterystykę porównawczą, należy najpierw przedstawić dwie (lub więcej) postaci.. odwołaj się .. Achilles walczył po stronie obozu greckiego, a Hektor jako obrońca Troi.. Heros poślubił Demideę córkę Likomedesa i miał z nią syna Neptolemosa.Jest odpowiedzialny..

Napisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora.

Achilles posiadał zbroję oraz tarczę, którą Homer szczegółowo opisał.Reasumując rozważania na temat wyglądu zewnętrznego i cech charakteru Achillesa i Hektora należy stwierdzić, że obaj byli wojownikami szalenie odważnymi.. To ma być charakterystyka porównawcza!. O względy jego matki starało się dwóch olimpijczyków - sam Zeus i bóg mórz, Posejdon.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa - przykład pracy.. czy jest dla nich honor?. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Achilles i Hektor , to dwaj główni bohaterowie 'Iliady" Homera ,powstałej w starożytności na przełomie IX i VIII wieku.. Za chwilę obejrzymy pojedynek dwóch sławnych i mężnych wojowników.. Obydwaj mężczyźni byli bardzo młodzi i wysportowani.. 2010-11-20 14:20:13; Język polski.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.. Maniaczekk; 12.09.2013 Jeden z największych bohaterów wojny trojańskiej był synem nereidy - Tetydy i tesalskiego królewicza, Pelesusa.. Jakie wydarzenia związały ich losy?. Pierwszy był jedynakiem, a drugi miał młodsze rodzeństwo: siostrę Kasandrę i brata Parysa.. Achilles to zatem heros, czyli inaczej pół bóg, pół- człowiek ..

2010-10-06 19:22:36; Kto napiszę charakterystykę Achillesa?

Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza.. Byli oni dobrze urodzeni i nienagannie wyglądający: emanowali urodą i wdziękiem, byli mężni i dobrze zbudowani.Hektor i Achilles to główni bohaterowie Iliady Homera powstałej na przełomie IX w p.n.e. Achilles był greckim herosem bardzo potężnym , silnym i zręcznym , był postrzegany jako półbóg .. Wiernie służyli swojej ojczyźnie.. charakterystyka;Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa - Strona 2.. Uwaga!. Odnieś się do tego jak widzisz postacie .. Achilles i Hektor to bohaterowie "Iliady" Homera.Po przeczytaniu historii wojny trojańskiej można stwierdzić,że dwie główne postacie mitu, mimo że wydają się do siebie podobne, to mają także cechy,którymi się różnią.Hektor walczył po stronie Troi, przeciwko Achillesowi..

Napisz charakterystykę bohatera literackiego, który ... Opisz i...Charakterystyka porównawcza.

Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. To ma być charakterystyka porównawcza!. Gdy stracił swego przyjaciela Patroklesa opętała go niesamowita chęć zemsty.. Dopiero wtedy praca będzie zasługiwała na nazwę charakterystyki .Przydatność 75% Napisz relację reporterską z pojedynku Hektora i Achillesa językiem współczesnym.. Cechowała go pycha, duma i okrucieństwo, a ponadto nie potrafił przewidywać konsekwencji swoich działań - najpierw działał, a potem myślał.Napisz Charakterystykę porównawcza Achillesa i Hektora.. 2010-09-24 17:52:09; epitety i wyrażenia określające Achillesa i Hektora .Obaj szlachetnego pochodzenia, odebrali wychowanie godne wojowników: Achillesa wychowywał mądry centaur Chiron, a Hektor był wychowywany, jako pierworodny syn króla Troi.. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów,stosunek do rodziny oraz ojczyzny.. Hektor to prawy i szlachetny wojownik.. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Za chwilę obejrzymy pojedynek dwóch sławnych i mężnych wojowników.. Do walki pod murami Troi staną: Hektor - jedne z najdzielniejszych bohaterów wojny trojańskiej- i stojący po stronie greckiej gniewny Achilles, którego ciało, z wyjątkiem pięty, odporne jest na wszystkie ciosy.• Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza • Inni bohaterowie Iliady • Tarcza Achillesa • Rola bogów w Iliadzie • Umowność, realizm, idealizacja, cudowność Iliady • Iliada jako epos • Narracja Iliady • Geneza wojny trojańskiej • Iliada - plan wydarzeńPrzydatność 75% Napisz relację reporterską z pojedynku Hektora i Achillesa językiem współczesnym..

Minimum 250 słówNapisz charakterystykę porównawczą 2 wojowników Achillesa i Hektora.Którego z nich uznasz za ideał rycerza ?

Hektor i Achilles to dwóch herosów, którzy reprezentowali wzorzec idealnego rycerza.. 22 października 2020 0 Przez admin Wojna trojańska, jak każda wojna świata, miał swoich bohaterów.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Błąd!. Napisz wypracowanie o charakterystyce Ani Kowalik; Proszę o pomoc zadanie w zalaczniku opisz obraz; Udowodnij że dana sytułacja jest konieczna.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.. Charakterystyka porównawcza Uwaga!. Achilles, grecki heros, odznacza się niezwykłą siłą, biegłą znajomością sztuki wojennej, nieskazitelną urodą i doskonałością fizyczną.. Potem musisz wskazać pomiędzy nimi róznice i podobieństwa, a także ich zachowanie względem pewnego problemy, który jest poruszany.Napisz charakterystykę porównawczą hektora i odyseusza +1 głos.. skonfrontował dwóch bohaterów: Achillesa i Hektora.. Był bardzo dobrze zbudowanym, ogromnie silnym mężczyzną, ale uroda mógłby konkurować nawet z dziewczętami, taka bowiem była delikatna i kobieca.Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. co ich napędza do walki?. Achilles i Hektor byli bardzo dobrze zbudowani i silni, przez co wzbudzali podziw oraz lęk wśród nieprzyjaciół.. Hektor nieco bojaźliwy , jednak podjąłwyzwanie… Czytaj dalej →Achilles jest zdecydowanym przeciwieństwem Hektora.. Kiedy był mały matka zanurzała go w świętej rzece, aby zyskał on nieśmiertelność, lecz pięta, za którą trzymała go nie była zamaczana i stała się jedyną śmiertelną częścią ciała Achillesa.Achilles to syn Peleusa, który był księciem tesalskim, i bardzo pięknej morskiej bogini Tetydy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt